Ekibimiz

Oya Kalender

Başkan

 • İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde eğitim gördü.
 • 2003-2009 yılları arasında Genç İnsan Kaynakları kurdu, yönetti.
 • Oya Kalender, 2009 yılında www.biaile.com portalını oluşturdu. 35 kişilik uzmanla ebeveynleri bilgilendirdi, genel yayın yönetmenliğini yaparak yüzlerce yazısıyla okuyuculara ulaştı.
 • 2011 yılında ”Türkiye’nin ilk AİLE AJANSI” olan BiAile Kurumsal Projeler’i kurdu, yönetti.
 • Projeleri kapsamında 2014-2015 yılları arasında KRT Kültür TV ekranlarında kadın ve ailenin önemine vurgu yapan “Bi Kadın Bi Hayat” adlı programın yapımcılığını ve sunumunu üstlendi.
 • 2016 da zirve ve kongre hizmetlerini bünyesine ekleyerek 360CNP şirketiyle konsorsiyum kurdu.
 • 2016 yılı itibariyle tüm faaliyetlerini MARKA İLETİŞİM HİZMETLERİ kapsamında tek bir çatı altında toplayarak Oya Kalender Brand & People Solutions olarak hizmet vermekte.
 • Firması adına Ulusal ve Uluslararası Fuarlara katıldı, onlarca seminer, eğitim düzenledi ve Minifest Çocuk Festivallerini 3 kez hayata geçirdi.
 • Girişimci, iş kadını ve bir STK başkanı olarak; ATV, Star TV, Krt TV Beyaz TV, Beykent TV, Business Channel, Tempo TV, Best FM, Joy FM, Karadeniz FM, Kocaeli TV, Uzay TV, Forbes Türkiye Dergisi, Türkiye’nin Patronları Dergisi, Protokol Dergisi, Sabah Gazetesi, Yalova Gazetesi, Bebek Dergisi, Parents Dergisi, Seninle Dergisi, Deryalı Günler Dergisi ve Neşeli 0-14 Dergisi gibi yayın kuruluşlarında röportajları ile yer aldı.
 • 2017 yılı itibariyle aldığı davetler üzerine Türkiye’nin çeşitli illerindeki üniversitelerde öğrencilere iş hayatı, aile dengesi ve çalışan kadın olmak üzerine tecrübelerini aktarmakta.
 • Aynı zamanda davet edildiği kurum, meslek odaları ve derneklerde iş insanlarına yönelik girişimcilik ve iş dünyası hakkında söyleşilere katılarak tecrübelerini aktarmakta.

 

Sivil toplum

 • 2019  – T.O.B.B Kadın Girişimciler Kurulu Üyesidir.
 • 2015 – Kurucu başkanı olduğu, farklı sosyokültürel ve ekonomik düzeyden katılımcı ile Türkiye’deki annelerin toplumda hak ettikleri değere ulaşmalarını hedefleyen, ve toplumun çekirdeği olan aileyi bilinçlendirmek için ”Anne Meclisi Derneği” olarak yola çıktı.  -Halen –
 • 2014 – Kadem Ekonomi Komisyonu üyesi. – Halen – 2015 İTO IWEC Kongresi ve W20 Açılım Grubu Organizasyon Komitesi üyesi olarak çalışmalarda bulundu.

Neslihan Konak

Yönetici

1986 yılında İstanbul’da doğdu. İngilizce ve yan dil olarak Fransızca eğitim veren Bursa Anadolu Lisesi’nden 2004 yılında mezun olarak burslu şekilde Cyprus International University Computer Engineering bölümüne devam etti. CIU Computer Science Society kulübünün kurucularından birisidir. Yarı zamanlı olarak üniversite eğitimiyle birlikte Probanx & Egemen LTD. bünyesinde çalışmaya başladı.

2008 ve 2009 yıllarında Akınsof ve ICRS firmalarında çalıştı.

2009 yılı sonunda Oya Kalender ile birlikte e-dergi, ardından web portalı olarak ilerleyen BiAile.com’u kurarak, 2010 yılından itibaren Türkiye’nin ilk aile ajansı olan BiAile Kurumsal Projeler’in de ortağı olarak projelere devam etmektedir.

Anne Meclisi kurucu dernek üyesi olarak halen yönetim kurulunda sayman ve genel koordinasyon görevlerinde bulunmakta.

Oya Kalender Brand & People Solutions olarak, “Marka Strateji & İletişim Danışmanlığı” ile “Proje Kurgu & Süreç Yönetimi” alanlarında marka partneri olarak yer almaktadır.

Murat ERGÜN

Kalkınma Ajansı ve AB fon projeleri

Selçuk Üniversitesi İşletme Fakültesinde lisans eğitimini tamamladıktan sonra, Brain Tracy International “Pazarlama, Satış ve İletişim Teknikleri” sertifika programına katıldı.
1999 yılından günümüze Uluslararası Fuar ve Kongre projelerinde Proje Koordinatörlüğü yapmakla birlikte, özel sektörde yer alan kurumlara Satış ve İletişim teknikleri konusunda eğitimler vermektedir.
Proje yazımı başta olmak üzere tüm proje süreçlerinin geliştirilmesi ve yönetilmesi konusunda uzmanlığa sahiptir.
Kalkınma Ajansı ve AB fon projeleri konusunda Kamu ve Özel sektör firmalarına destek vermekte ve danışmanlık yapmaktadır.
Sağlık Turizmi, Sağlıkta Kalite, Uluslararası Sağlık Sertifikaları ve AB standartlarında Yaşlı ve Engelli Birey bakım konularında etkinlik, konferans, eğitim ve sertifika çalışmaları yanı sıra, Türkiye’nin EMEA bölgesinde merkez ülke olması adına farkındalık oluşturacak uluslararası projeler hazırlamaktadır.

Gizem Morova

Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projeleri Koordinatörü

1982 İstanbul Doğumlu

Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Mezunu

Lisans eğitimi sonrası İnsan Kaynakları üzerine aldığı uzmanlık eğitimi ile birlikte özel sektör çalışmalarını takiben Sivil Toplum Kuruluşları’nda aktif görev almaya başladı.

2007 Yılından bu yana sivil toplum alanında birçok kampanya ve proje yürüten, çeşitli seminerler ve eğitimler veren Gizem Morova şu anda STK’lara ve Özel firmalara Kampanya – proje geliştirme ve yürütme, kurumsallaşma ve kurumsal iletişim, özel bağış organizasyonları, eğitim ve birçok alanda hem gönüllü hem profesyonel danışmanlık yapmayı sürdürmektedir.

Ezgi Ökse

Pazarlama Stratejisti

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun olan Ökse, The Chicago School of Professional Psychology’ de Çocuk ve Ergen psikolojisi eğitimi almıştır. Lisans yıllarından beri bağlanma, anne bebek ilişkisi ve çocuklarda psikolojik-duygusal travmalar konularında çalışmalarda bulunmuştur. Somatik deneyimleme, anne bebek terapisi, bağlanma odaklı oyun terapisi ve Byron Norton’dan deneyimsel oyun terapisi eğitimleri almıştır. Ayrıca meslek eğitimleri içinde Çözüm Odaklı Terapi, Stratejik Aile Terapisi ve Aile Danışmanlığı yer alan Ökse, çocuklarla oyun terapisi çalışmaları yapmakta,Çocuk değerlendirme testlerini uygulamakta, ailelere ve okullara yönelik seminer ve  eğitimler vermektedir. Uzmanlık alanları arasında Aile Danışmanlığı ve Oyun Terapileri bulunmaktadır.

Ayşe Dilek Ergüler

Hukuk Danışmanı

1985 yılı İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Avukat, Marka/Patent Vekili,   Profesyonel Mediatör,   Sistem ve Aile Dizim Danışmanı,  Yeminli Bilirkişi, Hukuk Arabulucusu, öğretim görevlisi ve eğitmendir.

1986 yılından bu yana kendisine ait Akyüz Hukuk Bürosu’nda başta Aile Hukuku olmak üzere Borçlar Hukuku, Ticaret Hukuku, Fikir ve Sanat Eserleri, Marka ve Patent Hakları ve Alternatif Uyuşmazlık Çözümleri konularında serbest avukatlık yapmakta olup, Adalet Bakanlığı Güncel Arabulucular Listesine kayıtlı arabulucudur.  Aynı zamanda yeminli bilirkişi olan Ayşe Dilek ERGÜLER halen İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Sürekli Eğitim Merkezi ile çeşitli üniversitelerde öğretim görevlisi ve eğitmen olarak hizmet vermektedir.

Tamamladığı Eğitimlerden Bazıları:

 • İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi “Ekonomi Hukuku Yüksek Lisans Sertifika Programı” 2002
 • Doğuş Üniversitesi “Çağdaş İnsan Kaynakları Yönetimi Sertifika Programı” 2005
 • İstanbul Ticaret Üniversitesi “Uygulamalı Aile Hukuku Edinilmiş Mallara Katılma Rejimi ve Uygulama Sorunları Sertifika Programı” 2006
 • Türkiye Sistem Dizimleri Enstitüsü “Sistem ve Aile Dizimi Eğitimi” 2009
 • İstanbul Ticaret Üniversitesi “Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisans Programı” 2011
 • WIPO “Arbitration and Mediation” 2012
 • Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi “Ev İdaresi” 2013
 • CIArb “Ticari Arabuluculuk İleri Eğitimi”

2008 Yılında aile mesleği halka ilişkiler dalında çalışmaya başladı. 2010 Yılında E.Z Danışmanlık Şirketini kurdu.

Özlem Alkan

Zirve & Kongre Yöneticisi

Trakya Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Fakültesi 2004 yılında bitirdikten sonra UK Cardiff College International Dil eğitimi ve Pazarlama eğitimi almıştır. 2006 de yöneticileri arasında yer aldığı, Direct Operations Şirketi kapsamında şirketlere Doğrudan Pazarlama ve Satış Danışmanlığı vermekte.
Şirket içlerine Yap- İşlet -Devret modeli ile alt satış şirketlerini tüm alanları ile ( ekip, alt yapı, pazarlama modelleri, yaratıcı pazarlama, markalaşma, süreç yönetimi, yönetici yetiştirme) kurulmasını sağlamaktadır. 2015 yılında daha sonra Oya Kalender’in de ortak olduğu 360 CNP (Customer Networking Point) şirketini kurarak kurumsal şirketlere, ticaret birliklerine ve kamu kurumlarına eksiksiz toplantı çözümleri, konferans, fuar, etkinlik, araştırma, ajans, medya hizmetleri sunmaktadır.